fbpx

Cześć! Nazywam się Nestor

i od 17 lat pomagam moim klientom skutecznie przełamywać bariery w komunikacji w języku angielskim.

Wierzę, że rozwój językowy jest jak droga

Wierzę, że rozwój językowy to długa i wspaniała droga. Pełna wyzwań, przygód i szans na rozwój, ale również przerw, niepowodzeń i zniechęceń.

Dlatego wierzę, że na tej drodze potrzebujesz opiekuna. Przewodnika, który potrafi wskazać właściwy kierunek podróży.

Samotna podróż rowerem z Chełma do Odessy to moja najdłuższa wyprawa (1700 km), którą odbyłem w 2018 roku. Złożyło się na nią 11 dni jazdy i 120-220 km dziennie w siodle.

Moimi polskimi mistrzami słowa są Stanisław Barańczak jako tłumacz poezji i Andrzej Stasiuk jako pisarz.

Kropla drąży skałę

Dziś jestem coachem językowym i tłumaczem, świadczę usługi consultingu językowego i komunikacyjnego, prowadzę firmę językowo-tłumaczeniową Agensee. W swojej pracy bardzo cenię praktyczność i wymierne rezultaty, które wypracowuję dla moich klientów.

Kiedyś bardzo wierzyłem w teorię 10 000 godzin, zgodnie z którą właśnie tyle czasu potrzeba, aby opanować daną dziedzinę specjalizacji w stopniu eksperckim.

Studiując równolegle dwa kierunki w trybie dziennym, uczyłem się siedmiu języków naraz (dziś posługuję się dwunastoma), pochłaniałem książki czytając je zawsze i wszędzie (dziś mam ich w domowej biblioteczce ponad 1 500). Tłumacząc pisemnie zarówno teksty raportów z badań rynku, jak i literaturę piękną (w sumie 25 000 stron), nauczałem kilkadziesiąt osób tygodniowo.

Cierpliwa suma 40 000 kroków

Równolegle – jako osoba aktywna sportowo – ćwiczyłem aikido, biegi długodystansowe oraz kolarstwo szosowe. We wszystkie moje dziedziny działalności i zainteresowań angażowałem się całym sercem, poświęcając niezliczone godziny i z każdym rokiem odnotowywałem mierzalny rozwój.

Zauważyłem sprawdzalną zależność – do osiągnięcia progresu potrzeba uporu, czasu i systematyczności. Tak samo jak przebiegnięcie maratonu to cierpliwa suma 40 tysięcy kroków, tak do każdego dużego celu doprowadzają tylko małe postępy.

Właśnie to podejście sprawiło, że dziś posiadam czarny pas w aikido, przebiegłem w sumie 17 000 km (w tym 7 maratonów) i przejechałem na rowerze 25 000 km w 15 krajach, a na swojej drodze poznałem setki wspaniałych ludzi.

Uzyskanie czarnego pasa w aikido (stopień 1 DAN), wymaga nawet kilkanastu lat rzetelnego treningu. Pasję do perfekcji zawdzięczam mojemu trenerowi i mentorowi Jackowi Wysockiemu, posiadającemu 8 DAN, jeden z najwyższych stopni wtajemniczenia w aikido na świecie.

Metoda coachingu językowego oparta jest na silnej podbudowie merytorycznej - najnowszych badaniach nad metaforami (George Lakoff), procesami budowania nawyków (James Clear) oraz stylem językowym (Barack Obama).

Jesteś tym, co czytasz. To moja półka z klasyką literatury angielskiej.

Od kursu do coachingu

Nauczając angielskiego, byłem jednak świadomy, że mało kto jest w stanie poświęcić 10 000 godzin na naukę języka. Moi klienci zauważali, że udział w kursie językowym to dla nich żmudna praca, a rezultaty widoczne są późno, co rodzi frustrację. Szukali praktyczniejszego rozwiązania.

W odpowiedzi na ten problem i w oparciu o moje wieloletnie doświadczenie w nauczaniu stworzyłem metodę coachingu językowego. To idea  osobistego rozwoju językowego, który pomoże Ci przezwyciężyć bariery komunikacyjne w angielskim szybko i sprawnie.

Podczas sesji coachingu językowego będziesz rozwijać Twoją metaforykę, analizując własne case study i tworząc mapy myśli. Będziesz pracować na Twoich predyspozycjach, które posiadasz w języku polskim i odwzorowywać je w angielskim. Poznasz strategie negocjacyjne i techniki komunikacji celowej. Nauczysz się prowadzić pogłębione dyskusje w tematyce swojej branży i polubisz rytuał angielskiego small talku. Wreszcie poznasz praktyczne reguły, które rządzą angielskim i język ten przestanie być dla Ciebie obcy.

Zapraszam do podróży

Być może angielski to dla Ciebie przeszkoda nie do pokonania, być może wstrzymuje Cię dysleksja albo po prostu nie wierzysz, że w Twoim przypdaku progres jest w ogóle możliwy.

Chciałbym udowodnić Ci, że angielski może być przyjemnością, Twoim powodem do dumy, źródłem inspiracji, Twoją odskocznią do sukcesu i że w kolejnym CV wpiszesz “angielski: biegły w mowie i piśmie”.

Jeśli chcesz wyruszyć w tę podróż ze mną, umów się na bezpłatne spotkanie online.

* * *

Jeśli chcesz mnie poznać ze sportowej strony → zobacz moje treningi na Strava

Polityka prywatności

Polityka prywatności usługi Masterclass: Sukcesja
1. Informacje ogólne
Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania i ochrony danych osobowych przekazanych przez Użytkowników w związku z korzystaniem przez nich usługi Masterclass: Sukcesja w ramach niniejszego Serwisu.
2. Administratorem danych osobowych zawartych w Serwisie jest
Agensee sp. zoo z siedzibą w Warszawie, ul. Chmielna 20, 00-020 Warszawa, KRS 0000969012, NIP 5252908931, REGON 52209944800000.
3. W trosce o bezpieczeństwo powierzonych nam danych opracowaliśmy wewnętrzne
procedury i zalecenia, które mają zapobiec udostępnieniu danych osobom nieupoważnionym. Kontrolujemy ich wykonywanie i stale sprawdzamy ich zgodność z
odpowiednimi aktami prawnymi – ustawą o ochronie danych osobowych, ustawą o
świadczeniu usług drogą elektroniczną, a także wszelkiego rodzaju aktach wykonawczych i aktach prawa wspólnotowego.
4. Dane Osobowe przetwarzane są na podstawie zgody wyrażanej przez Użytkownika oraz w przypadkach, w których przepisy prawa upoważniają Administratora do przetwarzania danych osobowych na podstawie przepisów prawa lub w celu realizacji zawartej pomiędzy stronami umowy.
5. Serwis realizuje funkcje pozyskiwania informacji o użytkownikach i ich zachowaniach w
następujący sposób:
a) poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje
b) poprzez gromadzenie plików “cookies” [patrz polityka plików “cookies”].
6. Serwis zbiera informacje dobrowolnie podane przez użytkownika.
7. Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza np. w celu dokonania procesu obsługi kontaktu informacyjnego.
8. Dane osobowe pozostawione w serwisie nie zostaną sprzedane ani udostępnione
osobom trzecim, zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych.
9. Do danych zawartych w formularzu przysługuje wgląd osobie fizycznej, która je tam
umieściła. Osoba ta ma również praw do modyfikacji i zaprzestania przetwarzania swoich danych w dowolnym momencie.
10. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany w polityce ochrony prywatności serwisu, na które może wpłynąć rozwój technologii internetowej, ewentualne zmiany prawa w zakresie ochrony danych osobowych oraz rozwój naszego serwisu internetowego. O wszelkich zmianach będziemy informować w sposób widoczny i zrozumiały.
11. W Serwisie mogą pojawiać się linki do innych stron internetowych. Takie strony
internetowe działają niezależnie od Serwisu i nie są w żaden sposób nadzorowane przez Serwis. Strony te mogą posiadać własne polityki dotyczące prywatności oraz regulaminy, z którymi zalecamy się zapoznać.
W razie wątpliwości co któregokolwiek z zapisów niniejszej polityki prywatności jesteśmy do dyspozycji poprzez formularz kontaktowy.